Аналоговый микшер Mackie VLZ4 Series 1402VLZ4 14-Channel Compact Mixer
  • Код товара: 517328
  • Производитель: Mackie
  • Страна: США
  • Тип: Аналоговый микшер
  • Состояние: Новое
  • Количество каналов: 14
  • Процессор эффектов: нет
  • Графический эквалайзер: есть
  • Разъемы и интерфейсы: jack 6.3, RCA, XLR
Все характеристики
Видеообзор
+ 1 820 бонусов
В наличии:
Центральный склад США — мало
Похожие товары
Аналоговый микшер Mackie 1402VLZ4
Отзывы
БрендMackieMackieMackieMackieMackie
СостояниеНовоеНовоеНовоеНовоеНовое
Процессор эффектовнетнетнетнетнет
Графический эквалайзерестьнетнетнетнет
Фантомное питаниеестьестьестьестьесть
Страна производстваКитайКитайКитайКитай
Main Mix Noise
(20 Hz-20 kHz bandwidth, 1/4" Main out, channels 1-6 Trim @ unity gain, EQs flat, all channels assigned to main mix, channel 1, 3, 5 panned left, 2, 4, 6 panned right, 3-8 centered.)
Main mix fader down, channel level faders down: -101 dBu
Main mix @ unity, channel level knobs down: -91 dBu,
Main mix fader @ unity, channel level faders @ unity: -86 dBu,
THD
(1 kHz @ 35 dB gain, 20 Hz-20 kHz bandwidth) Mic pre @ insert: <0.0007%
Attenuation/Crosstalk
(1 kHz relative to 0 dBu, 20 Hz-20 kHz bandwidth, line in, 1/4" main out, gain @ unity)
Main mix fader down: -100 dBu
Channel Alt / Mute switch engaged: -90 dBu
Channel level knob down: -90 dBu
Frequency Response
Mic input to main output (gain @ unity)
+0, -1 dB, 20 Hz to 50 kHz
+0, -3 dB, <10 Hz to >100 kHz
Equivalent Input Noise (EIN)
(Mic input to insert send out, max gain)
150 termination: -128.5 dBu, 20 Hz-20 kHz
Common Mode Rejection Ratio (CMRR)
1 kHz: better than -70 dB
Maximum Levels
Mic in: +22 dBu
Tape in: +16 dBu
All other inputs: +22 dBu
Main mix XLR out: +28 dBu
All other outputs: +22 dBu
Impedances (Ohms)
Mic in: 2.5K
Channel insert return: 5K
All other inputs: 17K or greater
Tape out: 1.0K
Phones out: 60
All other outputs: 120
EQ
High Shelving: ±15 dB @ 12 kHz
Mid Peaking: ±15 dB @ 2.5 kHz
Low Shelving: ±15 dB @ 80 Hz
Physical Properties
Height: 12.5"
Depth: 3.2"
Width: 14.0"